Atuty okien drewnianych

Znajdź okna drewniane.

Okna drewniane najczęściej wybierane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Nie tylko jednak estetyka jest ważnym atutem tych elementów. Jakie są jeszcze względy, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – niezwykły urok naturalnego surowca

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki drewna, które mają różny wygląd, kolory bądź rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości jeśli chodzi o aranżację oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest zatem idealnym produktem do wytwarzania wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Drewno zapewnia bardzo duże możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one rozmaity wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a także poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne kształty. Tylko drewno nadaje się do restaurowania zabytkowych budowli, świetnie spisuje się także w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobrze wpływa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet należy poza tym dopisać fakt, że jest mnóstwo dobrych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo łatwa i nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, iż okna z drewna są lepsze aniżeli te wytwarzane z plastiku czy PCV.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]