Wisiorki z ametystami

Jeśli szukasz biżuterii z ametystami, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Współcześnie, znajdziesz go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.