Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Zobacz, gdzie zamówić mystic topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie wysokiej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia jest również mnogość barw, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.