Kolczyki dla dzieci

Więcej o biżuterii dla dzieci

Małe dziewczynki szybko chcą stać się jak ich mamy: mierzą ich garderobę i włóczą nogami w za dużych maminych szpilkach, pożyczają biżuterię. Jednak, aby nasze drobiazgi nie zostały uszkodzone w czasie zabawy, czasem warto zakupić pociechom własne akcesoria. Ciekawym pomysłem na oryginalny podarunek jest biżuteria dla dzieci. Inspiracją są propozycje ze strony internetowej bizuteriadladzieci.com.

Biżuteria dla dzieci – ale jaka?

Najważniejszym kryterium wyboru błyskotek dla dziewczynek powinna być praktyczność. Wiszące kolczyki nie mogą być zbyt długie, aby nasze córka nie zrobiła sobie krzywdy. Kolejną kwestią jest wygląd. Bransoletki i zawieszki powinny wyglądać skromnie i niezbyt poważnie – kupujmy te kolorowe, z dziecięcymi motywami. Zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane oraz solidność wykończeń – brak ostrych zakończeń, wypadające zakrętki do kolczyków.

Ciekawe propozycje biżuterii dla dzieci

Dzieci chętniej wybierają dla siebie biżuterię wykonaną ze srebra. Pierścionki z oczkiem w kształcie serduszka i kwiatka oraz wisiorki z biedronkami czy słodkościami z pewnością trafią w ich gust. Dominują one również na bransoletkach, wisiorkach, kolczykach na sztyftach, czyli niewiszącymi. Równie często dziecięca biżuteria uzupełniana jest o kolorowe sznureczki i inne elementy.Takie modele znajdziecie na bizuteriadladzieci.com.