Duży wybór srebrnych wisiorków

Srebrne zawieszki zamówisz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, świetnie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze znosi też styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.