Wzmacniacz kanałowy – siła sygnału i zakresy

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz kanałowy, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać kanały naziemne. Jak wskazuje sama nazwa najważniejszym zadaniem jakie pełni jest wzmacnianie mocy sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w gęsto uzbrojonych nieruchomościach

Na rynku uzyskamy dużo aparatów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają np. w górach, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów TV. Ich pokrywa sprawia, że mogą być montowane na antenie zewnętrznej – wytrzymują negatywne warunki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – cztery odrębne wejścia

Standardowo wzmacniacz kanałowy posiada kilka oddzielnych wejść – na przykład VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię redukującą nieprawidłowości pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma także 3-4 specjalne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.20-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT-3DT. Wzmacniacze kanałowe mają odrębne zasilanie, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]