Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Potrzebujesz multiswitcha kaskadowego? Sprawdź www.telmor.pl.

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna instalacja będzie odpowiednia, świadczy sporo cech. Powinna oczywiście być niezawodna i gwarantować wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, jednak równie ważna okazuje się możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – przez to pozostali abonenci nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, dzięki którym skalowanie instalacji okaże się szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach wtyczkami i wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli niezbędne będzie powiększenie instalacji – między innymi wtedy, gdy nowy abonent zamówił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego typu posiadają osiem wtyczek, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych budynków nie musi przekraczać 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście zastosować modele o wyższej liczbie wejść. Bardzo ważna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu wpływa wszak na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Będzie to istotne w szczególności w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]